Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru
Specialista na Rakousko a ubytování v Alpách

Ankaran, Slovinsko

Nejsevernější přímořské letovisko Slovinska Ankaran leží asi 10 km severně od Koperu. Rozkládá se na poloostrově Milje. Přímořský Ankaran v blízkosti italské hranice je díky svému mírnému klimatu a poloze chránící před větrem velice oblíbeným jako místo dovolené. Turistické středisko Adria Ankaran se nachází na území bývalého benediktinského kláštera.
Ankaran se chlubí písečnými plážemi, které jsou údajně nejlepší ve Slovinsku. Nedaleko stojí benediktinský klášter s kostelem sv. Nikoly. Klášter byl v 18. století upraven na letní sídlo koperské rodiny Madonizzů. Ve 20. století byl přebudován na hotel a restauraci.
Ankaran

O lokalitě Ankaran

Na kopci nad centrem je hezký moderní kostel, odkud je pěkný výhled na moře a centrum Ankaranu. Je tu také kemp a vše potřebné jako informační středisko, banka, lékárna, pošta, tabák, kavárny, zelenina a supermarket.
Koupat se je možné asi na 500 metrů dlouhém, vybetonovaném pobřežním pruhu, s bazény, a dětskými koupališti. Hezké přírodní koupání na slovinském pobřeží najdete mezi městečkem Ankaran a mysem Debeli (3 km) – písčité pláže, sportovní zařízení, restaurace atd. Příjemné prostředí doplňuje okolí s borovicemi, cypřiši, stromy vavřínů a olivovníky – skutečný ráj pro pěší turistiku a cyklistiku.
V Ankaranu začíná horská stezka Slovenian Alpine Trail, která vede až do Mariboru. Pokud si chcete udělat kratší túru, můžete se vydat na vrchol hory Slavnik – 1 028 metrů, který se tyčí asi 8 km od vesničky Hrastovlje.

Fotografie Ankaran

Ankaran fotoAnkaran fotoAnkaran fotoAnkaran fotoAnkaran fotoAnkaran fotoAnkaran fotoAnkaran fotoAnkaran fotoAnkaran foto

Mapa Ankaran a okolí

Stránky od WERC - webové realizace

Copyright © 2019 Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru - specialista na Rakousko a ubytování v Alpách