Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru
Specialista na Rakousko a ubytování v Alpách

Cesenatico, Itálie

Cesenatico je malé přímořské městečko (ca. 25 000 obyvatel) na pobřeží Jaderského moře. Nachází se v provincii Forli-Cesena přibližně 20 km severně od Rimini a 30 km jižně od Ravenny.Cesenatico je jedním z nejoblíbenějších letovisek italského turismu. Toto lázeňské městečko, typické svými širokými třídami lemovanými zelení, písčitými plážemi s pozvolným vstupem do moře a krásnými parky s dětskými prolezačkami, které lemují 3 km mistních plaží, si právem zaslouží, aby si ho oblíbily především rodiny s dětmi. Odpočinkové dny strávené na plážii je příjemné ukončit večerní procházkou v malebném historickém centru s přístavem a množstvim otevřených obchodů a restaurací.
Cesenatico

O lokalitě Cesenatico

Historie města sahá do daleké minulosti, první zmínky o něm najdeme již v 11 století pred n.l. Stopy o prvních obyvatelích a vykopávky nalezene přimo v Cesenaticu v městském muzeu.
Dnešní Cesenatico se zrodilo kolem roku 1300 jako přístav krajského města Cesena. V 18. století se město osamostatnilo a stalo se samostatným okresem.

Místní přístav projektoval sám *Leonardo da Vinci* v roce 1502 na žádost tehdejších vládců – rodiny Borgia. Byly vyprojektovány velkolepé plány jak udělat z Cesenatica důležitý a strategicky umistěný přístav.
Další důležitá historická zmínka patří do doby sjednocení Italie, kdy si slavny vojevůdce Giuseppe Garibaldi, po kapitulaci Říma, zvolil Cesenatico jako přístav, ze kterého 2. srpna 1849 vyjížděl na pomoc poslední svobodné republice Benatské. Do dnešních dnů se v Cesenaticu pořádaji 2. srpna oslavy na počest této plavby.

Cesenatico si zachovalo historické jádro a v jeho centru, kolem přístavu, najdete dodnes charakteristické rybářské domy a uličky. Centrum města je obklopeno moderními hotely a ubytovacími zařízeními, což dělá z Cesenatica idealní místo pro pohodovou dovolenou.

Ve městě sídlí také muzeum námořní historie, ve kterém se vystavují rybářské lodě přímo na přístavním kanálu.

V poslední době se město proslavilo také jako rodiště slavného cyklisty Marco Pantaniho. Na jeho počest se zde pořádaji každým rokem cyklistické závody a na jaře je město oblíbeným cílem mnoha cyklistů, kteří v okoli Cesenatica pořádají výlety.

Fotografie Cesenatico

Cesenatico fotoCesenatico fotoCesenatico fotoCesenatico fotoCesenatico fotoCesenatico fotoCesenatico fotoCesenatico fotoCesenatico fotoCesenatico fotoCesenatico fotoCesenatico fotoCesenatico fotoCesenatico foto

Mapa Cesenatico a okolí

Stránky od WERC - webové realizace

Copyright © 2019 Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru - specialista na Rakousko a ubytování v Alpách