Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru
Specialista na Rakousko a ubytování v Alpách

Jižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige), Itálie

Autonomní provincie Südtirol - Alto Adige  se je nejsevernější část itálie, historicky spjatá s německým jazykem. přímými sousedy jsou rakouské Tyrolsko a švýcarský Graubünden Celý region je horský, 75 % území sahá nad 1000 metrů nad mořem a je posetý stovkami malých horských jezer. Mezi nejvýznamnější pohoří patří Ortles, Adamello-Presanella a Brenta na západě a Dolomity na východě. Na jižní hranici se rozkládá Gardské jezero (Lago di Garda)
Jižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige)

O lokalitě Jižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige)

východní část - Dolomity jsou mistrovské dílo přírody, pokrývají značnou část území.Okouzlí vás strmostí skal,proměnlivostí barev,kontrasty. I proto jsou oblíbeným cílem nadšených horolezců,alpinistů a turistů. Jezera,řeky,hory,náhorní roviny,údolí,rozmanitá příroda a různorodé podnebí od středomořského po vysokohorské. celá oblast je snem každého cyklisty,profesionála i amatéra. Nejen, že projíždíte fantastickou přírodou, ale samozřejmě existuje velký počet cyklostezek a tras jak pro silniční, tak pro horská kola.Na své si příjdou zejména vyznavači obtížných stoupání a dech beroucích sjezdů.V  západní části oblasti Val di Sole a Brenty je k dispozici víc než dvacet itinerářů pro horská kola, od nejlehčích přejezdů údolím až po Adamello Brenta Bike tour s převýšením 1400 metrů. Působivé je  velkého množství hradů a dalších histroických zajímavostí.Hrady a tvrze, používané původně hlavně jako vojenské pevnosti a šlechtická sídla, dnes vypráví o historii a zvycích národů i vojsk,jež v průběhu staletí ovlivnila život tohoto kraje.

Fotografie Jižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige)

Jižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) fotoJižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) foto

Mapa Jižní Tyrolsko( Südtirol-Alto Adige) a okolí

Užitečné odkazy

Stránky od WERC - webové realizace

Copyright © 2023 Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru - specialista na Rakousko a ubytování v Alpách