Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru
Specialista na Rakousko a ubytování v Alpách

Lago di Garda, Itálie

Gardské jezero je největší italské jezero, které se nachází na severu země mezi Alpami a Pádskou nížinou v regionech Tridentsko – Horní Adiže, Veneto a Lombardie, do nichž náleží také ze správního hlediska.

LAGO DI GARDA
Rozloha :  369,98 Km²
Délka :     51,60 Km max.
Šířka:       17,20 km max.
Hloubka:   346 m max
Obvod:      158,40Km
Nadmořská výška : 65 m. n. m.

Lago di Garda

O lokalitě Lago di Garda

Lago di Garda se rozprostírá se na hranici mezi třemi regiony – Trentino na severu, Lombardie na západě a jihu a Veneto na jihu a východě. Je současně největším Italským jezerem - 370 km2. Jezero bylo vytvořeno obrovským Adižským ledovcem, který vyhloubil tuto gigantickou 372 metrů hlubokou vanu. Na severu je jezero úzké - 5km a rozšiřuje se až na 18km. Zatímco západní břeh vyplňují osamělé skupiny Alpi di Ledro, východní břeh je ve stínu kompaktního 60km dlouhého hřebene Monte Baldo, který převyšuje jezero Lago di Garda o 2000 metrů ! Je to nejatraktivnější cyklistická oblast, ideální podmínky pro biketreking, mountainbiking, windsurfing a horolezectví. Magnetem všech vyznavačů sportů je právě severní část jezera Lago di Garda s mírným klimatem. Jedinečná příroda, nádherné cyklostezky vedoucí od jezera Garda v nadmořské výšce 65 m až na vrcholky hor do 2000 m. V jednom dni projedete typickou subtropickou vegetací s palmami, olivami, oleandry, přes vinicové háje až po alpskou vegetaci s jedlemi, borovicemi a horskou klečí. Po překrásných výhledech na jezero Lago di Garda, historické vesničky a Dolomity vás čeká příjemné koupaní v jezeře, pěší a cyklistická promenáda mezi městečky Torbole a Riva del Garda, příjemné posezení v typických italských pizeriích, spousta obchůdku a proslavená italská zmrzlina. Výlety v okolí : Gardaland (Castelnuovo del Garda) – Jeden z největších a nejznámějších zábavních parků v Itálii, nabízí nepřeberné množství atrakcí. Jungle Adventure Parks (San Zeno di Montagna) – zábavný park zaujme mnoha atrakcemi pro děti i dospělé, a to uprostřed přírody. Jde o obdobu lanových center, které nabízí aktivity různé obtížnosti. Naleznete zde dřevěné můstky, lana zavěšená mezi stromy, liány aj. Aqua Paradise Park (Lazise sul Garda) – Vodní zábavní park, který nabízí mnoho různých atrakcí. Verona (cca 86 km z Riva del Garda, cca 97 km z Limone sul Garda, cca 96 km z Malcesine) – Druhé největší město v oblasti Veneta s mnoha římskými památkami, z nichž dvě můžeme považovat za klenoty města. Aréna z 1 stol., kde se dnes konají především koncerty a Piazza Erbe s malebným tržištěm. Další známá atrakce je kostel San Zeno Maggiore a především Casa di Romeo a Casa di Giulietta (Romeo a Julie)

 

Fotografie Lago di Garda

Lago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda fotoLago di Garda foto

Mapa Lago di Garda a okolí

Užitečné odkazy

Stránky od WERC - webové realizace

Copyright © 2022 Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru - specialista na Rakousko a ubytování v Alpách