Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru
Specialista na Rakousko a ubytování v Alpách

Ligurie, Itálie

Ligurská riviéra nazývaná i květinovou riviérou je pojmem, který vyvolává představu palem, tulipánových polí, překrásného pobřeží a bohaté kultury. Ligurská riviéra se rozprostírá od francouzských hranic na západě Itálie až po La Speziu.
Ligurie

O lokalitě Ligurie

Pobřeží dlouhé 317 km je převážně skalnaté, ale najdete tu mnoho míst ke koupání, malebné zátoky, stejně tak i dlouhé písečné nebo kamínkové pláže vhodné pro děti. Kdo chce mít klid, doporučujeme koupání na skalnatém pobřeží, které je místy těžce přístupné. Pro turisty dodává na přitažlivosti této oblasti blízkost míst jako je Monaco, Monte Carlo, San Remo, Cannes. Hlavní město Ligurie je Janov (Genova) – významný přístav Itálie, rodiště Krištofa Kolumba a kolébka vynikajícího fotbalu.

Krajina při pobřeží Janovského zálivu je chráněna horami, které vytvářejí téměř dokonalou clonu proti nepříznivým povětrnostním vlivům. Celá oblast je obrácena k jihu, a tak zde panuje mimořádně slunečné počasí. Mírné zimy a horká léta vytvářejí ideální klima pro subtropickou vegetaci. Brzy zjara celé pobřeží rozkvete a tento půvab si ponechá až do pozdního podzimu. Úzké oblázkové pláže, průzračné moře, palmové promenády a rušná letoviska jsou typické pro tuto oblast, která je v celé Evropě známa také pod jménem Italská riviéra.

Ligurie je proslulá pěstováním květin na výrobu vonných esencí. Kromě slunce, které zde svítí téměř po celý rok, láká k návštěvě stálým klimatem a množstvím malebných antických městeček s celoročním nočním životem. Skládá se ze dvou částí: od Janova na západ se nazývá Ponente a naopak od Janova na jih Levante. V oblasti Ponente mezi nejznámější letoviska patří San Remo, Imperia, Alassio, Diana Marina, Pietra Ligure a San Bartolomeo Mare. Městečka Sestri Levante, Cerveteri a oblast Cinque Terre je známá jako Levante. Pláže jsou zde rozmanité, velmi úzké a mnohdy se musí díky odlivu písku uměle upravovat. Chcete-li se vydat na výlet, doporučujeme Vám projet skalnatou krajinu s malebnými zátokami na jihu Ligurie, nazývanou Cinqueterre.

Moře, hory a strmé skály, které vystupují z vod v nejsevernější části Středozemního moře - moři Ligurském. Je to fascinující krajina Ligurie, která na návštěvníky dělá dojem a která láká k okružní jízdě po tomto dynamickém regionu s bohatou historií. Svědky zdejší slavné historie dodnes najdete v působivých stavbách, elegantních panských sídlech a velkolepých církevních památkách, které jsou harmonicky propojené s moderní strukturou

Fotografie Ligurie

Ligurie fotoLigurie fotoLigurie fotoLigurie fotoLigurie fotoLigurie fotoLigurie fotoLigurie fotoLigurie fotoLigurie fotoLigurie fotoLigurie fotoLigurie fotoLigurie fotoLigurie fotoLigurie fotoLigurie foto

Mapa Ligurie a okolí

Užitečné odkazy

Stránky od WERC - webové realizace

Copyright © 2024 Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru - specialista na Rakousko a ubytování v Alpách