Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru
Specialista na Rakousko a ubytování v Alpách

Lužická jezera, Německo

U Lužických jezer se mohou návštěvníci těšit na stále nové a jiné výhledy na jedinečnou jezerní krajinu. Nejlépe se působivý zrod tohoto novodobého vodního světa pozoruje ze sedla kola. Velmi dobrá síť cyklostezek, stejně jako i bohatá nabídka jednotlivých tras představuje pro cykloturistiku jedinečnou kombinaci pro relaxaci a aktivní odpočinek. Skoro všude vedou tímto vznikajícím dovolenkovým regionem široké a asfaltované cesty. Ty jsou určeny téměř výhradně pro cyklisty a bruslaře. Všechny trasy jsou dostatečně široké a jen s mírnými stoupáními, proto jsou vhodné pro všechny. Okružní cesty okolo jednotlivých jezer umožňují výlety o různých délkách. Na třech bezbariérových okružních trasách se mohou i hendikepovaní cítit pohodlně a dle své kondice a přání vyrazit na výlet kolem jezer.
Lužická jezera

O lokalitě Lužická jezera

Asfaltovaná boxová ulička závodního okruhu o 60,000 čtverečních metrech a 4,5 km dlouhý závodní okruh Grand Prix čekají na nadšené bruslaře (pohodáře i sportovce) na okruhu v Lausitzringu. Po celé léto se jednou týdně na tomto závodním okruhu v Lausitzringu koná tzv. Bladenight. Na rozsáhlém prostranství okruhu je dostatek místa pro tisíce návštěvníků, aniž by si vzájemně zkřížili cestu. Tohoto sportovního a volnočasového zážitku pro celou rodinu se mohou zúčastnit také cyklisté, těm je při této příležitosti k dispozici speciální okruh na závodní dráze triovalu.
U jezera Bärwalder See s přímým napojením na asfaltový okruh kolem jezera se nachází také Skate Aréna určená pro tento rychlý sport na kolečkách. Bruslařská dráha je se svým 200 metrů dlouhým a 6 metrů širokým oválem postavena přesně podle standardů pro mezinárodní závody.
Pro milovníky cyklistiky je určeno celkem 7 dálkových a tematických tras, které vedou napříč Lužickými jezery. Na 186 kilometrové trase See Route návštěvníci na vlastní kůži zažijí, jak vzniká největší evropská uměle vytvořená vodní oblast. Podél jezer se nabízejí zas a znovu dech beroucí výhledy na právě vznikající jezera. Na svých cestách se tak cyklisté seznámí s různými stádii zaplavování jezer a zažijí proměnu krajiny od jezer s dosud přikrytými břehy čekajícími na zaplavení, až po jezera zaplavená s již fungujícími písečnými plážemi a přístavy. Naproti tomu pak výprava po hornické stezce Niederlausitzer Bergbautour garantuje opravdové dobrodružství, návštěvníky zavede do více než 150leté historie těžby hnědého uhlí a také k prvopočátkům Lužických jezer. Přes 500 km dlouhá dálková trasa zprostředkuje cyklistům směsici plnou průmyslové kultury, zajímavých míst, působivých dolů a rekultivované přírody. Prostřednictvím stezek Frosch- a Spreeradweg jsou Lužická jezera propojena s regionální sítí cyklostezek celé oblasti.
Na spoustě míst podél jednotlivých lužických jezer a také v přilehlých městech si mohou návštěvníci zapůjčit klasická kola, elektrokola, inline brusle či segwaye. K zapůjčení jsou k dispozici i kola na ležení a tandemová kola. Díky široké nabídce ubytovacích kapacit určených především pro cyklisty, tzv. Bett & Bike, se budou cyklisté při svých výpravách podél Lužických jezer cítit vždy vítáni.

Fotografie Lužická jezera

Lužická jezera fotoLužická jezera fotoLužická jezera fotoLužická jezera fotoLužická jezera fotoLužická jezera fotoLužická jezera fotoLužická jezera fotoLužická jezera fotoLužická jezera fotoLužická jezera fotoLužická jezera fotoLužická jezera fotoLužická jezera fotoLužická jezera fotoLužická jezera fotoLužická jezera fotoLužická jezera foto

Mapa Lužická jezera a okolí

Užitečné odkazy

Stránky od WERC - webové realizace

Copyright © 2024 Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru - specialista na Rakousko a ubytování v Alpách