Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru
Specialista na Rakousko a ubytování v Alpách

Bad Ischl, Rakousko

Bad Ischl - lázeňské město, slavné operetami a vzpomínkami na monarchii, se nachází v samém středu Solné Komory, pod dominujícími vrcholy hor. Nádhernou polohu jen potvrzuje nedaleké jezero St.Wolfgang, z Bad Ischlu je 50 km do Salzburgu a 20 km pod masív Dachsteinu. Císařská a Lehárova Vila, vyhlášené Solné lázně, koncerty a festivaly, ale také skvělá turistika všeho druhu, paragliding, golf, rybolov... .
Bad Ischl

O lokalitě Bad Ischl

V lázeňském komplexu je vnitřní vodní bazén o teplotě 32 °C, vířivky, venkovní líná řeka se spoustou masážních trysek a solná vířivka o teplotě 36 °C. Lázně byly založeny už v roce 1823 a jsou to tedy nejstarší solné lázně v celém Rakousku. Další relaxační lázně nabízí například infračervenou kabinu nebo inhalační jeskyni,prevence a terapie onemocnění dýchacích cest a pohybového aparátu najdete v lázních Physikaria.

Okolní nádherná krajina byla zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Vede zde také cyklistická stezka Salzkammergut Radweg, která je dlouhá 352 km. Můžete také vyjet lanovkou na vyhlídkový vrch Katharin (1 542 metrů nad mořem).Jízda lanovkou trvá asi 15 minut a na vrcholu začínají turistické trasy. Je odtud překrásný panoramatický výhled na okolní jezera a Solnou komoru.

Můžete se zde vydat po stopách císařského páru Františka Josefa I. a jeho ženy Sisi, kteří zde v 19. století žili. K nejnavštěvovanějším místům zde patří Císařská vila (Kaiservilla) s parkem a muzeem fotografie.Cukrárna Zauner je jednou z nejznámějších rakouských cukráren vůbec. V příjemném prostředí tu můžete posedět a ochutnat z obrovského množství dortů a zákusků.Další známou osobností, které Bad Ischl učaroval byl hudební skladatel Franz Lehár. V jeho vile je dnes Lehárovo museum, které je otevřeno i veřejnosti.V okolí nezapomeňte navštívit také jezera Wolfgangsee, Mondsee či Traunsee nebo například obec Hallstatt.

Fotografie Bad Ischl

Bad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl fotoBad Ischl foto

Mapa Bad Ischl a okolí

Užitečné odkazy

Stránky od WERC - webové realizace

Copyright © 2024 Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru - specialista na Rakousko a ubytování v Alpách