Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru
Specialista na Rakousko a ubytování v Alpách

Nassfeld, Rakousko

Oblast Nassfeld se rozkládá v nadmořské výšce 686 - 2278 m n.m.

Nejen středisko Nassfeld Hermagor, ale celá oblast v blízkosti italské hranice nabízí vyžití pro rodiny s dětmi, ale i pro zdatné sportovce. Je zde mnoho jezer s průzračnou vodou kvality pitné vody, nabídka vodních sportů, koupání, pláže a plážové sporty. Oblast je protkaná turistickými trasami, cyklostezkami, vhodná pro nordic walking, běžce i každého turistu. Všechny trasy jsou pro letní sezonu připraveny a velmi dobře značeny včetně informací o stupních náročnosti.

Nassfeld

O lokalitě Nassfeld

Nassfeld pro turisty:

Nassfeld Hermagor je vyhledávaným místem pěších turistů díky více než 1 000 km značených turistických cest, které se nachází v rozpětí 600 – 2800 m n.m. Trasy jsou v nabídce ve všech stupních náročnosti, 26 z nich je tmaticky zaměřených, seznamují s historií místních bylinek a koření, mlýnů a jiných zajímavostí. Jen pro nordic walking je v oblasti 17 tras v celkové délce 145 km, ale také 9 běžeckých tras v celkové délce 63,4 km pro milovníky běhání či jogingu.

Nassfeld Naturarena pro cyklisty:

Oblast Nassfeldu nabízí 800 kilometrů s 31 značenými cyklistickými trasami všech náročností. Pro milovníky horských kol vedou stezky horskou přírodou pod alpskými vrcholy. Můžete si zde sjet také nejdelší Alpský sjezd v délce 16,2 km. Korutanská stezka „R3" je určena méně zdatným cyklistům, vede z Kötschach-Mauthen do Villachu, v délce 90 km podél řeky Gail. Je zde k dispozici mnoho míst k odpočinku a zajímavostí a krás k poznávání (vodopády, skalní útvary, atd.). Oblast zajišťuje také přepravu kol speciálními vlaky "ÖBB-Cykovlak". U údolní stanice lanovky Millennium Express najdete také prodejnu a půjčovnu kol.

Nassfeld a Koupání:

V oblasti Nassfeld můžete prožít až 2000 slunečných hodin ročně. Jezera se pyšní průzračnou vodou, některá dokonce v kvalitě pitné vody. Asi nejteplejší z nich, Pressegger See, dosahuje teploty až 28 °C. Osvěžení najdete v ledovcovém jezeře Weissensee.

Fotografie Nassfeld

Nassfeld fotoNassfeld fotoNassfeld fotoNassfeld fotoNassfeld fotoNassfeld fotoNassfeld fotoNassfeld fotoNassfeld fotoNassfeld fotoNassfeld fotoNassfeld foto

Mapa Nassfeld a okolí

Užitečné odkazy

Stránky od WERC - webové realizace

Copyright © 2020 Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru - specialista na Rakousko a ubytování v Alpách