Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru
Specialista na Rakousko a ubytování v Alpách

Lungau – Katschberg - Obertauern, Rakousko

Lungau – Katschberg - Obertauern

O lokalitě Lungau – Katschberg - Obertauern

Lyžování

Lungau (1020 - 2360 m) Oberlungau
Sjezd ****, snowboard***, běžky*****, aprés ski ****, přepravní kapacita 50 000 os/hod., umělé zasněžování 70 km sjezdovek Skipas: Regionální Oberlungau skipas platí pro lyžařské terény Katschberg/Aineck, Speiereck/Grosseck a Fanningberg. Skipas Lungo umožňuje kromě Oberlungau i lyžování v Obertauernu.

Lyžařský areál - Oberlungau
Výška: 1020 - 2360 m

Sjezdovky
Celkem: 190 km
Lehké: 50 km
Střední: 108 km
Těžké: 32 km
Kabiny: 1
Sedačky: 10
Vleky: 30

Lyžařský areál - Fanningberg
Výška: 1122 - 2050 m

Sjezdovky
Celkem: 30 km
Lehké: 6 km
Střední: 10 km
Těžké: 14 km
Sedačky: 1
Vleky: 6

Lyžařský areál - Katschberg/Aineck
Výška: 1075 - 2210 m

Sjezdovky
Celkem: 70 km
Lehké: 10 km
Střední: 40 km
Těžké: 20 km
Sedačky a kabiny: 8
Vleky: 9

Lyžařský areál - Speiereck/Grosseck
Výška: 1122 - 2360 m

Sjezdovky
Celkem: 50 km
Lehké: 27 km
Střední: 16 km
Těžké: 7 km
Kabiny: 1
Sedačky: 4
Vleky: 4

Lyžařský areál - Obertauern
Výška: 1740 - 2350 m

Sjezdovky
Celkem: 95 km
Lehké: 51 km
Střední: 40 km
Těžké: 4 km
Kabiny: 1
Sedačky: 18
Vleky: 8

Běžecké trasy: 200 km

Upravené zimní cesty: 105 km

Snowboard:
Aineck funpark, halfpipe
Fanningberg - halfpipe, boardercross

Nejdelší sjezdovka:
St. Michael – Tschaneck – 10 km, výškový rozdíl 950 m

Sáňkařské dráhy 8 Tip:
„Vodní svět“ – Tamsweg (klienti CK se slevou!)
„SAMSUN“ – Mariapfarr

Vzdálenosti:
Mauterndorf - Obertauern 17 km, St. Michael 10 km, St. Margarethen 9 km, Mariapfarr 5 km, Tamsweg 12 km
St. Michael - St. Margarethen 5 km, Tamsweg 15 km, Katschberg 5 km
Mariapfarr - Tamsweg 7 km
St. Margarethen - Tamsweg 10 km
St. Andrä - Tamsweg 5 km, Mariapfarr 5 km

Nejbližší ledovec:
Dachstein (Ramsau am Dachstein) 70 km
Mölltal 87 km

Nejbližší letiště:
Salzburg 124 km

Vzdálenosti z ČR a SR:
Praha 500 km
Brno 420 km
Bratislava 395 km

Dnes již známá a velmi oblíbená oblast s dostupnými cenami leží v jižní části Salzburska, pouhých 350 km od našich hranic s ideální dostupností z dálnice Salzburg – Villach. Lyžařské možnosti začínají v rozsáhlém údolí v nadmořské výšce 1020 - 1200 m. Celá oblast je rozdělena do tří hlavních lyžařských center a dvou menších se 170 km sjezdovek. Nejen sjezdové lyžování, ale i nejdelší propojená síť běžeckých tras v Rakousku s 220 km stop a pověst nejvíce prosluněné oblasti Rakouska získávají každoročně přízeň řady nových příznivců lyžování. Stále se zlepšující infrastruktura, výstavba nových zařízení na výrobu umělého sněhu, ale také silné historické tradice formují Lungau jako útulnou a stále kvalitnější lyžařskou oblast. Jedinečnou výhodou je pak též spojení s lyžařským okruhem ve významném a noblesním vysokohorském středisku Obertauern, které je kolotočem sjezdovek s jistotou sněhu od listopadu do května, ležícím v horském průsmyku 17 km od nejvýznamnějšího lungauského střediska Mauterndorfu. Ať již moderní areál Grosseck/Speiereck, či s další spolkovou zemí hraničící oblast Aineck/Katschberg nebo útulný Fanningberg, všude se budete cítit jako doma a spokojeni s možnostmi, které se Vám nabízejí. Region je složen z areálů při několika střediscích. Největšími sídly jsou města Tamsweg a St. Michael. 70 km upravovaných tratí velmi rozmanitých profilů nabízí nejrozsáhlejší areál oblasti, Katschberg-Aineck. Nejvíce sjezdovek je soustředěno na svazích hory Großeck (2 066 m) s dalšími 40 kilometry většinou středně náročných, ale i obtížných a začátečnických tratí. Dalším areálem regionu Lungau je Mariapfarr kolem stejnojmenné obce s poutním chrámem, která se může pochlubit tím, že podle dlouhodobých meteorologických pozorování je místem nejdelšího slunečního svitu za rok v celém Rakousku. Odpočinek lyžařskému zápalu může dopřát nové relaxační centrum Sam-Sunn s bohatou nabídkou relaxačních programů. Pro snowboardisty jsou k dispozici dva areály s U-rampami, quarterpipe, slidy a jumpy v areálu Fanningberg anebo u St. Margarethen. Příjemným zpestřením je určitě i široká nabídka různě obtížných běžeckých tratí. Výhodou tohoto velkého střediska je jeden společný ski pas, který platí nejen v Lungau, ale i sousedních střediscích – velmi oblíbeném Obertauern a menším Katschbergu.

Fotografie Lungau – Katschberg - Obertauern

Lungau – Katschberg - Obertauern fotoLungau – Katschberg - Obertauern fotoLungau – Katschberg - Obertauern fotoLungau – Katschberg - Obertauern fotoLungau – Katschberg - Obertauern fotoLungau – Katschberg - Obertauern fotoLungau – Katschberg - Obertauern fotoLungau – Katschberg - Obertauern fotoLungau – Katschberg - Obertauern fotoLungau – Katschberg - Obertauern fotoLungau – Katschberg - Obertauern fotoLungau – Katschberg - Obertauern fotoLungau – Katschberg - Obertauern fotoLungau – Katschberg - Obertauern fotoLungau – Katschberg - Obertauern fotoLungau – Katschberg - Obertauern fotoLungau – Katschberg - Obertauern fotoLungau – Katschberg - Obertauern foto

Mapa Lungau – Katschberg - Obertauern a okolí

Skimapy Lungau – Katschberg - Obertauern

Užitečné odkazy

Stránky od WERC - webové realizace

Copyright © 2024 Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru - specialista na Rakousko a ubytování v Alpách