Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru
Specialista na Rakousko a ubytování v Alpách

Schladming - Dachstein, Rakousko

Pohoří Nízké Taury, část Schladmingské Taury a jejich střediska Schladming - Haus im Ennstal - Ramsau am Dachstein včetně ledovce Dachstein... je velmi dobře komunikačně dostupné zejména v údolí Ennstal, kde vede silnice č. 320 a železniční trať. Zde se také nachází hlavní turistické centrum oblasti, město Schladming.
Schladming - Dachstein

O lokalitě Schladming - Dachstein

Schladmingské Taury jsou pohoří geograficky se řadící do celku Nízké Taury a nachází se na území spolkových zemí Štýrsko a Salcbursko v Rakousku. Nejvyšším vrcholem je Hochgolling (2863 m).

Pohoří je na severu vymezeno údolím řeky Enns, na východě jej odděluje od sousedních Rottenmannských a Wölzských Taur silniční sedlo Sölkpass (1790 m), které se nachází na silnici spojující města Großsölk na severu a Murau na jihu. Jižní hranici Schladmingských Taur tvoří údolí řeky Mury. Poslední, západní vymezení horstva je dáno dolinou Taurachtal a silničním sedlem Obertauern (1739 m), které dělí pohoří od sousedních Radstadtských Taur.

Schladmingské Taury pokračují za sedlem Sölkpass a jsou nejvyšším a nejnavštěvovanějším masivem Nízkých Taur. Táhnou se ve směru východ-západ takřka 50 km dlouhým, především hřebenem. Hory zde nabízejí jak ostře formované štíty tak travnaté, oblé vrcholy, jezera a horská plesa, vodopády (Riesachfalle, Stoderwasserfall) a soutěsky. Významnými dolinami zpřístupňujícími hory od severu jsou: Untertal, Obertal, Preuneggtal a Forstautal. Směrem na jih jsou doliny delší a liduprázdnější: Lesachtal, Göriachtal, Lignitztal a Weisspriachtal.

Uprostřed pohoří leží přírodní chráněná oblast kotle Klafferkessel, kde se na místě prastarého ledovcového dna rozkládá na 30 horských jezer. Klafferkessel sám se skládá z dvou do sebe zasahujících karů (Untere Klaffersee a Obere Klaffersee). Největší jezera tohoto zdejšího přírodního fenoménu jsou Klaffersee a Rauhenbergsee. Přes kotel prochází značená vysokohorská cesta spojující horské chaty Gollinghütte (1611 m) a Preintalerhütte (1657 m).

Fotografie Schladming - Dachstein

Schladming - Dachstein fotoSchladming - Dachstein fotoSchladming - Dachstein fotoSchladming - Dachstein fotoSchladming - Dachstein fotoSchladming - Dachstein fotoSchladming - Dachstein fotoSchladming - Dachstein fotoSchladming - Dachstein fotoSchladming - Dachstein fotoSchladming - Dachstein fotoSchladming - Dachstein fotoSchladming - Dachstein fotoSchladming - Dachstein fotoSchladming - Dachstein fotoSchladming - Dachstein fotoSchladming - Dachstein fotoSchladming - Dachstein foto

Mapa Schladming - Dachstein a okolí

Užitečné odkazy

Stránky od WERC - webové realizace

Copyright © 2022 Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru - specialista na Rakousko a ubytování v Alpách