Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru
Specialista na Rakousko a ubytování v Alpách

Kitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill, Rakousko

Kitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill

O lokalitě Kitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill

Lyžování

Oblast Kitzbühel - Mittersill (800 - 2000m)

Lyžařský areál - Kitzbühel/Kirchberg/Jochberg/Pass Thrun/Mittersill Výška: 800-2000m

Sjezdovky
Celkem: 168 km
Lehké: 67 km
Střední: 78 km
Těžké: 23 km

Vleky
Kabiny: 9
Sedačky: 29
Vleky: 15

Běžecké trasy: 120km

Upravené zimní cesty: 80 km

Snowboard:
Kitzbüheler Horn – funpark, half - a quarterpipes, tablejump, boardercross

Nejdelší sjezdovka:
Kitzbüheler Horn 7,1 km, výškový rozdíl 1195m,
Pengelstein 6,8km, výškový rozdíl 1055m,
dalších 7 sjezdovek dlouhých mezi 6,8 až 3,5 km
Sáňkařské dráhy: 4

Vzdálenosti z ČR a SR:
Praha 480km,
Brno 540km,
Bratislava 520km

Kitzbühelské Alpy - perla alpského lyžování. Největší a nejznámější oblast okolo Kitzbühelu se 170 km sjezdovek a 53 vleky a lanovek je opticky rozdělena na část v okolí Kitzbühelu a Kirchbergu a část vyšší, které dominuje vrchol Zweitausender nad průsmykem Pass Thurn.Průběžná modernizace se projevila v šestisedačce na Resterhöhe, vyhřívání na lanovce na Hahnenkamm a v rozšíření sjezdovek i možností umělého vysněžování. Vyšší komfort nabízí nedávno otevřená 10-ti místná gondola s vyhřívanými sedačkami z Jochbergu. Klidnější a dle našeho názoru lepší terény jsou od Mittersillu k Pass Thurnu až po Jochberg, nicméně celá rozsáhlá oblast zaslouži pečlivé prozkoumání. Atraktivní je i spojení s oblastí Skiwelt od Kirchbergu. Noční sáňkařské dráhy, běžkařské trasy a další aktivity jsou na nejvyšší úrovní. Sětoznámé sjezdařské závody na Hahnenkammu se pořádají v druhé polovině ledna. Nad Kitzbühelem vévodícím Kitzbühelhornu je nyní k dispozici Horn-Mini-New-School-Park. Snowpark Haglalm je jedním z největších v celých kitzbühelských Alpách. Skvělým doplňkem je noční sáňkařská dráha a lyžování v Kirchbergu. Tradičním trhákem jsou „dámské, mužské či seniorské" dny se slevami skipasů v celé oblasti. Jistě zajímavá je skutečnost, že řada cvičných vleků je pro děti a mládež zdarma.(Aschau, Pass Thurn, Jochberg, Mocking, Rasmusleiten, Ministreif, Reith).

a pozor!!!!!!!!!!!!!!!! lyžování + kola + turistika - přibližně od koncec října díky velkorysému vybudování sněhových skladů zahajuje část oblasti okolo Resterkogel a Pass Thurn lyžařskou sezónu. To znamená babí léto na kole, druhý den na lyžích, třetí třeba výlet na horské louky. Výhody  - výrazně příznivější počasí, blízká dostupnost, příznivé ceny.Pochopitelně lyžuje se již nepřetržitě a postupně se přidávají další části oblasti.

Fotografie Kitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill

Kitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill fotoKitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill foto

Mapa Kitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill a okolí

Skimapy Kitzbühel/Kirchberg - St.Johann - Mittersill

Užitečné odkazy

Stránky od WERC - webové realizace

Copyright © 2021 Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru - specialista na Rakousko a ubytování v Alpách