Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru
Specialista na Rakousko a ubytování v Alpách

Toskánsko, Itálie

Toskánsko je nejen přímořskou oblastí, která je proslulá uměním, historií a působivou scenérií. Města často obklopují etruské hradby a hojně rozšířená vegetace cypřišů. Krásné paláce svědčí o bohatství tohoto kraje a středověké radnice ukazují na odvěkou tradici demokracie a samosprávy.

Toskánsko

O lokalitě Toskánsko

Za renesance se uměleckou špičkou stala Florencie, která dodnes láká tisíce turistů svou galerií Uffizi s největší kolekcí italského renesančního umění, půvabným mostem Ponte Vecchio s krámky zlatníků, dómem s baptisteriem, gotickým kostelem Santa Croce a dalšími památkami.

Pisa dokázala ve středověku využít cest do zámoří k obohacení jak městské pokladnice, tak i vzdělanosti a kultury. Dokladem toho jsou stavby v centru města, z nichž nejznámější je určitě Šikmá věž na Campo dei Miracoli „náměstí Zázraků".

Arezzo patří k nejbohatším toskánským městům, které prosperuje výrobou šperků. Mezi jedinečné památky tohoto města patří fresky v kostele S. Francesco. Náměstí Piazza del Campo, které se nachází v městě Siena a má tvar lastury, se řadí k největším renesančním náměstím v Evropě.

Fotografie Toskánsko

Toskánsko fotoToskánsko fotoToskánsko fotoToskánsko fotoToskánsko fotoToskánsko fotoToskánsko fotoToskánsko fotoToskánsko fotoToskánsko fotoToskánsko fotoToskánsko fotoToskánsko fotoToskánsko fotoToskánsko foto

Mapa Toskánsko a okolí

Užitečné odkazy

Stránky od WERC - webové realizace

Copyright © 2020 Tempo Tours Praha - Alpy šité na míru - specialista na Rakousko a ubytování v Alpách